nocomments

YENİ ZELANDA DOLARI, NZD / USD, NZD / JPY, NZD / CHF, GBP / NZD

Okuma Süresi : 3 Dk.

NZD PARİTELERİ HAKKINDA DETAYLI ANALİZ

NZD / USD Artan Kanal direncine yaklaşıyor.
NZD / JPY, Ocak ayındaki yaşanan gap aralığını kapatmak için mücadele ediyor.
GBP / NZD, daha fazla kayıp için temel desteğin ipuçlarını aşıyor.
NZD / CHF Simetrik Üçgenin tepeden kırılması, birkaç ayın en yüksek seviyelerine kapı açabilir.

Yeni Zelanda Doları, Yeni Zelanda Merkez Bankası para politikası toplantısı ve Ekim ayı PMI verilerinin bölgenin ekonomik gidişatını belirleyen üretimiyle önümüzdeki hafta aksiyon dolu bir hafta geçirecek. NZD / USD, NZD / JPY, GBP / NZD ve NZD / CHF oranları için izlenecek seviyeler.

NZD / USD GÜNLÜK GRAFİK

YÜKSELEN KANAL DİRENCİ GERİ ÇEKME İHTİMALİNİ DÜŞÜNDÜRTÜYOR.

nzd/usd günlük grafik

Yükselen Kanal direnci için fiyat sıçradığından ve RSI aşırı alım bölgesinden uzaklaştığından, NZD / USD oranları kısa vadede daha düşük olabilir.

Bununla birlikte, dört hareketli ortalamanın üzerinde sıkı bir şekilde fiyat takibi ve MACD göstergesi Eylül ortasından bu yana en yüksek seviyelerine tırmanırken, en düşük direnç yolu aşağıya doğru çarpık kalıyor.

Bununla birlikte, Eylül’ün yükseği (0.6798) destek devreye girerse, yükselen Kanal desteğini ve 100-DMA’yı (0.6590) odak noktasına getiren günlük kapanışla, yıllık açılışa (0.6733) doğru bir geri çekilme olabilir.

Tersine, 0.6900 işaretindeki psikolojik direncin ihlali, daha dürtüsel bir üst taraf itmesini ateşleyebilir ve% 38.2 Fibonacci’yi (0.6955) test etmek için bir yol açabilir.

NZDUSD YATIRIMCI POZİSYON GRAFİĞİ

KISA VE UZUN POZİSYON YÜZDE ARALIKLARI

Alım ve Satım verileri, yatırımcıların % 24,46’sının net-uzun pozisyonda olduğunu ve kısa ve uzun pozisyonda olan yatırımcıların oranının 3,09’a 1 olduğunu gösteriyor. Traderlar net-kısa, düne göre% 2.16 düşük ve geçen haftaya göre% 31.98 yükseldi.

Genelde ortam duyarlılığa aykırı bir bakış açısı benimsiyoruz ve traderların net-kısa olması NZD / USD fiyatlarının artmaya devam edebileceğini gösteriyor.

Dünkü grafiğe göre daha az net kısa ama geçen haftaya göre daha net kısa. Mevcut duyarlılık ve son değişikliklerin birleşimi bize daha da karışık bir NZD / USD alım satım eğilimi veriyor.

NZD / JPY GÜNLÜK GRAFİK – OCAK AYI GAP SATIN ALMA BASINCI

Alıcılar Ocak ayındaki ayrılık aralığını (72.18) kapatamadığından ve RSI 70’in altına düşmeye başladığından, NZD / JPY oranları da kısa vadeli bir geri çekilme riski altında olabilir.

Bununla birlikte, fiyat Haziran’ın yükseği (71.67) desteğin üzerinde yapıcı bir şekilde yükseldi ve dört hareketli ortalamanın hepsinin üzerinde sıkı bir şekilde takip edildiğinden, psikolojik olarak etkileyici 72.00 puanının yeniden test edilmesi pek söz konusu değil.

Bununla birlikte, 9 Eylül günlük kapanışına (70.96) doğru bir geri çekilme, daha olası bir senaryo gibi görünüyor ve aşağıda bir kırılma, muhtemelen doğruluğunu tanımlayan 200-DMA’ya (69.45) doğru bir itici güç oluşturuyor.

Öte yandan, Haziran’ın yükseği (71.67) destek bozulmadan kalırsa, yükselen Kanal direncinin üzerinde günlük kapanışla yıllık en yüksek seviyeyi (73.35) oyuna getirerek, uzatılmış bir üst taraf baskısı devreye girebilir.

GBP / NZD GÜNLÜK GRAFİK – Olası Zararlarda destek noktasına dikkat

GBP / NZD, trend belirleyen 50 DMA’nın (1.9503) ve 1.9300 işaretindeki kilit desteğin altına düştükten sonra, Ekim’in yükseğinden (1.9801) geri çekilme riskiyle karşı karşıya kalabilir.

Alıcılar ekimin düşüğü (1.9324) direncin üzerine tırmanmayı başaramazsa, 9 Kasım’ın düşüğü (1.9182) muhtemelen % 78.6 Fibonacci’ de (1.9024) desteği test etmek için bir itme başlatarak daha fazla kayıp yaşanmasına yol açabilir.

Aksine, 1,9350’nin üzerindeki bir günlük kapanış, 50-DMA (1,9503) ve% 61,8 Fibonacci’ye (1,9608) doğru bir toparlanma yaratabilir.

NZD / CHF GÜNLÜK GRAFİK

SİMETRİK ÜÇGEN ALICILARA FIRSAT VEREBİLİR.

Son olarak, NZD / CHF, Simetrik Üçgen konsolidasyon modelinin tepesine kırıldıktan sonra 9 Haziran’da (0,6226) kriz sonrası yüksek seviyeyi test etmek için bir hamle bekliyor.

RSI ve MACD göstergesinin gelişimi, yükselen yükseliş momentumuna işaret ediyor, bu da alıcılar psikolojik olarak 0,6300 seviyesini engelleyebilirse % 50 Fibonacci genişlemesini (0,6408) test etmek için bir itici güç oluşturabilir.

Tersine,% 38,2 Fibonacci (0,6290) başarılı bir şekilde satın alma baskısını bastırırsa, Eylül’ün yükseğine (0,6186) kısa vadeli bir geri çekilme gerçekleşebilir.

Reply