nocomments

USD Haftalık Değerlendirme

Okuma Süresi : 3 Dk.

9-13 Kasım Usd parite inceleme

Geçtiğimiz Hafta Amerikan Dolarından karışık performans geldi, Cuma kapanışında genel olarak pozitif eğilime döndü.

Küresel risk duyarlılığı, Pazartesi günkü büyük COVID-19 aşı haberlerinden sonra genel olarak olumlu olan ve comdoll’lara karşı düşerken USD’nin güvenli liman / düşük getirili para birimleri karşısında olumlu kazanımlarını açıklayan fiyat hareketinin ana itici gücü oldu.

Ancak haftanın sonunda, USD’yi genel olarak yeşile çeviren, risk duyarlılığında ve karşı döviz akışlarında hafif bir değişiklik oldu (esas olarak düşen petrol fiyatlarında zayıflayan bir cari açık).

Usd Pariteleri Genel Görünüm
Usd pariteleri haftalık performans

ABD Öne Çıkan Başlıklar ve Ekonomik Veriler

Pazartesi

Biden, Beyaz Saray için Başkanlık seçimlerinde Trump’ı yendi, ve “iyileşme zamanı” dedi.

Haftanın büyük piyasa belirleyicisi Pazartesi günü Pfizer / BioNTech’ten geldi ve COVID aşısının % 90’dan fazla etkili olduğunu duyurdu. Bu, traderların ekonomik toparlanmanın daha sonra değil, daha kısa sürede gerçekleşmesi ihtimaline göre fiyatlandırdıkça, finansal piyasalarda büyük bir riskli hareketi tetikledi. Bu durum Pazartesi ABD seansından sonra azaldı, ancak haftanın çoğunda piyasaları etkilemek için oyalandı. Dolar’daki dalgalanma haberleri de yükseldi, ancak güvenli limanlara karşı kazanıp Comdoll’lere karşı değerinin düştüğü için genel performansta karışık bir seyir gördük.

Fed’den Mester, bir medya konferansında gazetecilere verdiği demeçte, tüm acil durum kredilendirme olanaklarının genişletilmesi gerektiğini söylüyor – “Politikanın şu an nerede olduğu konusunda çok rahatım” ve ekonominin ek yardıma ihtiyacı olursa “yapabileceğimiz daha çok şey var”. dedi.

ABD merkez bankası Fed için ilk olarak, iklimin istikrar riskleri oluşturduğunu söylüyor – “Ortalama sıcaklıklarda veya deniz seviyelerinde yavaş artışlar veya yatırımcıların bu riskler hakkındaki düşüncelerinde kademeli bir değişiklik gibi kronik tehlikeler, ani devrilme noktaları veya önemli dalgalanmalar olasılığını beraberinde getiriyor. duygu içinde, ”dedi Brainard.

ABD hala olası temerrüt dalgasıyla karşı karşıya, pandemiye bağlı varlık düşüşleri: Fed – Fed – “Birçok hane mücadele etmeye devam ettikçe, kredi temerrütleri yükselebilir ve borç verenler için maddi kayıplara yol açabilir” dedi.

Mortgage Kredilerinin Beklenti İçindeki Payı Yüzde 5,67’ye Düştü -MBA Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Ekonomist Mike Fratantoni : “Borçların tahammüldeki payındaki düşüşle birlikte, bu haftaki veriler, 900.000’den fazla özel sektör kazancı gösteren Ekim ayı istihdam raporundan gelen olumlu haberlerle oldukça uyumlu. iş ve işsizlik oranında yüzde 1 puan düşüş, ”dedi

Salı

Fed’ den Kaplan, önümüzdeki iki çeyrek için endişelendiğini söylüyor – “Fed’ den Kaplan, virüsün yeniden dirilmesinden kaynaklanan aşağı yönlü risk görüyor.”

NFIB, COVID-19’daki rekor dalgalanmanın ardından ABD’deki küçük işletme sahipleri daha endişeli hale geliyor: “Koronavirüs, işletmelerde daha fazla hükümet sınırını tetikleyebilecek vakalardaki rekor artış ışığında hala en büyük riski oluşturuyor. Kısıtlamaların kısmen eski haline getirilmesi bile zararlı olabilir, özellikle de küçük işletmelere mali bir cankurtaran halatı sağlayan federal programın Temmuz ayında sona ermesinden sonra. “

ABD’deki iş ilanı sayısı Eylül ayında 6,4 milyonda çok az değişti, İş açma oranı değişmedi -% 4,3 – BLS

Fed’den George, büyümenin ılımlı, politikaya uygun olduğunu söylüyor – “Monmouth Üniversitesi tarafından düzenlenen sanal bir etkinlikte, büyümenin önündeki en önemli riskin, kadınları ve siyahi insanları diğerlerinden daha yüksek oranlarda işsiz bırakan koronavirüs olduğunu söyledi. ve bazı sektörlere diğerlerinden daha fazla ağırlık vermeye devam ediyor. “

Fed’den Rosengren, mali yardımın eyalet ve yerel yönetimler için yardımı içermesi gerektiğini söyledi.

Çarşamba

ABD Mortgage başvuruları, 6 Kasım’da sona eren haftada% 0,5 azaldı – MBA

USD, Çarşamba ve Perşembe seansında comdoll’lar / yüksek getirileri olanlara karşı toparlanmaya başladı. Muhtemelen risk duyarlılığında negatife doğru geniş bir değişimle desteklenen bir hareket. Muhtemelen tüccarlar aşı haberlerinden düşüyor ve Avrupa ve ABD’de yükselen COVID vakalarına ve ABD hükümetinden gelen yeni bir teşvik faturasının düşen olasılıklarına odaklanıyorlardı.

Perşembe

ABD tüketici fiyatları Ekim ayında değişmedi – “Çalışma Bakanlığı Perşembe günü yaptığı açıklamada, geçen ay tüketici fiyat endeksindeki değişmeyen okumanın Eylül ayında % 0.2’lik bir artış izlediğini söyledi. Ekim ayına kadar geçen 12 ayda TÜFE, Eylül’de % 1,4 arttıktan sonra % 1,2 yükseldi. “

ABD’deki ev fiyatları 2013’ten bu yana en hızlı artış gösterdi – “ABD’deki müstakil ev fiyatları, Ulusal Emlakçılar Birliği’ne göre yedi yılın en büyük yıllık artışı olan üçüncü çeyrekte % 12 arttı.”

Cuma

ABD Tüketici duyarlılığı ekonomik görüşler üzerinde beklenmedik bir şekilde azaldı – “Michigan Üniversitesi’nin Kasım ayı ön duyarlılık endeksi, Cuma günü yayınlanan verilere göre son Ekim 81.8 okumasından üç ayın en düşük seviyesi olan 77’ye düştü. Bu rakam, Bloomberg’in 82 çağrısında bulunan ekonomistlerle yaptığı anketteki en düşük tahminlerle eşleşti. “

Arizona’daki Biden zaferi, Trump’ın uzun vadeli meydan okumasını ulaşılamaz hale getiriyor.

Bullard: Fed varlık alımlarında yapılan değişiklikler “daha uzun vadeli” bir tartışmaya yol açabilir dedi.

NY Fed’den Williams: ABD ekonomisi hala “derin delikte” ve artan enfeksiyonlar artıyor – “İşler daha iyi görünüyor, ancak bu muazzam bir darbe alan bir ekonomi bağlamında” dedi Williams. “Bugün bile işsizlik hala çok yüksek ve hala derin bir çukurdayız.”

Reply