nocomments

Trend-Yakalayıcı Sistem Güncellemesi (9 – 13 Kasım)

Okuma Süresi : 2 Dk.

Trend-Yakalayıcı Sistem Güncellemesi (9 – 13 Kasım)

Bu hafta üç geçerli sinyal vardı, ancak bunlardan ikisi hala önümüzdeki hafta için açık.

Trend Yakalayıcı Sistemi Temel olarak, 5 EMA 10 EMA’nın üstünde veya altında geçtiğinde trendleri yakalıyorum.

Alım satım işlemi, RSI sinyal ortaya çıktığında 50.00 işaretinin üstünde veya altında geçerse geçerlidir. Ve bu sürümde, sahte olanları ayıklamak için ADX> 25 ekliyorum.

Stoplara gelince, 150 piplik bir zarar durdurma ve 400 piplik bir kar hedefi kullanmaya devam edeceğim. Bu gelecekte değişebilir ama şimdilik buna bağlı kalacağım.

Trend yakalama sistemini 1 saatlik zaman dilimine uygulamaya geri dönüyorum. 2020’nin 1. Çeyreği ve 2020’nin 2. Çeyreğinde 4 saat kullanmak fena değildi, ancak bu trend yakalayıcıyı 1 saatte kullanmanın daha iyi sonuçlar vereceğini düşünüyorum.

EURUSD

EURUSD SAATLİK GRAFİK

EUR / USD, traderların aşı beklentileri konusunda gerçekçi olmaya başlamasıyla Pazartesi günü yavaş ve biraz istikrarlı düşüş trendine başladı.
Parite, hafta ortasında düşüklerine ulaşmadan önce bir süre konsolide oldu. Neyse ki, HLHB’nin Pazartesi günü geçerli bir kısa açıklaması vardı.

Sistem, henüz kazançları kilitleyemedi, ancak bu haftaki işlem, durdurma ayarlamaları yaptıktan sonra yalnızca maksimum 32 pip kaybedebilir.

GBPUSD

GBPUSD SAATLİK GRAFİK

EUR / USD’de olduğu gibi, trend yakalayıcımız haftanın başlarında kısa bir sinyali doğruladı. Sorun şu ki, gbpusd, EUR / USD’nin yaptığı bir düşüş trendi görmedi. GBP / USD haftalık açık seviyelerine dönmeden önce 1.3300’e çıktı!

Pazartesi sinyalinin tam geldiği yerde ortaya çıkan yeni sinyal sayesinde kısa ticaret hiç pip kaybetmedi (vay be!). Şimdilik, pound lehine alım yönlü bir işlem var.

USDJPY

USDJPY SAATLİK GRAFİK

USD / JPY, hafta başında sıkı bir konsolidasyondan 105.50′ e fırladı.
Maalesef sistemimiz RSI, bir SMA geçişi gerçekleştiğinde 50.00 işaretini geçecek kadar hızlı değildi.

Parite şimdi 104.50 – 105.00 alanı civarında konsolidasyona geri döndü. Umarım bu trend yakalayıcı, bir dahaki sefere bir patlama gördüğümüzde trendleri yakalar!

Reply