nocomments

McConnell, Beyaz Saray’ı teşvik anlaşması yapmaması konusunda uyardı

Okuma Süresi : < 1 Dakika

ABD BAŞKANLIK SEÇİMLERİ

Washington Post, kaynaklara göre McConnell’in Beyaz Saray’a Pelosi’nin iyi niyetle pazarlık yapmadığı için anlaşma yapmamasını söylediğini söyledi.

Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell Salı günü Senato Cumhuriyetçilere verdiği demeçte, Beyaz Saray’ı seçimden önce büyük bir teşvik anlaşması yapmaması konusunda uyardığını söyledi.Beyaz Saray konu ile alakalı herhangi bir yorumda bulunmadı.

Covid-19 Yardım Paketi

McConnell, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile iyi niyetle müzakere etmediğini ve ulaştıkları herhangi bir anlaşmanın Senato’nun Amy Coney Barrett’ı önümüzdeki hafta Yüksek Mahkeme’ye teyit etme planlarını bozabileceğini öne sürdü.

McConnell seçimden önce bir oylama taahhüdünde bulunmadı ve GOP senatörlerine yaptığı özel yorumlarda oylama olmayacağını öne sürdü.
McConnell, Senatonun Pazartesi günü Yüksek Mahkeme adaylığını kürsüye koyacağını ve bunun da teşvik oylaması için çok az zaman bırakacağını söyledi.

Trump’ ın bu konuda ne cevap vereceği merak konusu oldu.Dolar endeksindeki dalgalanmanın seçime kadar daha da artarak devam edeceği ve bunu da içten içe Abd ekonomisi için daha iyi olduğunu düşünenlerin sayısı da az değil.

Reply