nocomments

Ons Altını tutmaya devam mı edeceğiz?

71 / 100
Okuma Süresi : 2 Dk.

Ons Altın da ayı piyasası, parlak metal üzerindeki acımasız baskı üzerine biraz sakinleşti. Yakın zamandaki Altın vadeli işlemleri veya CFD tüccarları için daha iyi fiyatlarla satış yapma fırsatı başka bir fırsat mı?

Ons Altın 4 saatlik Grafik

Ons Altın vadeli işlemlerinin yukarıdaki dört saatlik grafiğinde, altının son bir buçuk aydır sevilmediğini görebiliriz. Tipik olarak altını destekleyen geniş enflasyon korkularına rağmen, aşı dağıtımına bağlı olarak ekonomik iyileşme ihtimali büyük bir itici güç olabilir. Ayrıca, yükselen ABD Hazine getirilerinin, bu ortamda güvenli bir liman olarak altın tutma fikrini, Devlet tahvilleri ve Bitcoin gibi diğer varlıklara kıyasla daha az çekici hale getirmiş olması da muhtemeldir.

Bu fikirler ve temalar muhtemelen bu hafta hakim olmaya devam edecek ve bu hafta Federal Rezerv’in söyleminde büyük bir değişiklik görmezsek (FOMC bildirisi (17 Mart 18:00 GMT)), o zaman altın kısa vadede zayıflamaya devam etmesi muhtemeldir.

Teknik açıdan bakıldığında, tahvil getirilerinin bir miktar gerilemesi ile piyasa geçen hafta yükseldi ve altını 2021 $ ‘lık yeni düşük 1673.00 $’ dan 1730.00 $ civarında mevcut işlem alanına yükseltti.

Bu alan, salınım hareketinin Fibonacci geri çekilme alanıdır, 1814.00 $ ‘dan 1673.00 $’ a yükselir, bu nedenle teknik tüccarlar, uzun vadeli düşük trendine geri dönmek için düşüş eğilimi modelleri aramaya başlayabilir.

Bu alan aynı zamanda 2021’in başına kadar uzanan düşen ‘zirveler’ modeliyle de aynı çizgide olduğundan, uzun vadeli oyuncular da kısa vadeli fırsatlar arıyor olabilir.

Dolayısıyla, kısa vadeli ticaretin şu anda daha yüksek olasılıklı kısa vadeli ticaretidir ve Fed’in, kısa bir pozisyon düşünmeden önce yükselen tahvil getirileri durumunu kontrol etmek için herhangi bir eylemde bulunma senaryosunu izliyoruz. Bu senaryo gerçekleşirse, umarım altın düşen yüksekler modeline biraz daha fazla sıçrayıp Fibonacci geri çekilme alanına daha derin bir şekilde sıçradığında, aşağı yönlü ters dönüş kalıpları arayışında olacağız.

Hepiniz ne düşünüyorsunuz? Potansiyel bir salıncak ticareti için Ons Altını mı izliyorsunuz? Sizce düşük trend devam edecek mi yoksa Fed toplantısından sonra bir trend değişikliği görecek miyiz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bana bildirin!

Reply