nocomments

Teknik Analiz: NZD / USD ve AUD / JPY’de Takozlar ve Üçgen Formasyon

Okuma Süresi : 2 Dk.

Yarın hafta sonu olduğunu bilmekten daha iyi ne biliyor musunuz?

Ancak, haftanın son işlem gününün daha da fazla tadını çıkarmak istiyorsanız, NZD / USD ve AUD / JPY grafiklerindeki bu formasyonlardan pip kazanmak isteyeceksiniz!

AUD / JPY: 1 saatlik Grafik

AudJpy 1 saatlik grafik

Bu haftanın başlarında, düşen bir üçgenin içinde tutunma çabasını gördük. AUD / JPY paritesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Günümüze hızla ilerliyoruz ve Aud nihayet üçgen desteğinin altına inmeye çalışıyor. Daha da önemlisi, AUD / JPY bozulan destek seviyesini test etmek için geri döndü!
Bu tatlı fırsatın üstünde, 1 saatlik zaman diliminde olası bir düşüş sapmasıdır.

Aud’ nin yen karşısında kayıplarını artıracağını düşünüyorsanız, mevcut seviyelerde kısa işlem yapabilir ve dünün en düşük seviyelerini ve hatta 75.00 seviyelerine yakın bükülme noktalarını hedefleyebilirsiniz.

AUD / JPY’nin düşüş trendine girdiğine ikna olmadınız mı? AUD / JPY’nin üçgenin içine geri dönmesini veya hatta üçgen direncinin üzerine çıkmasını bekleyebilir ve ardından 76.60 – 76.80 civarında önceki yüksek değerleri hedefleyebilirsiniz.

NZD / USD: 4 saatlik Grafik

NZD / USD: 4 saatlik Grafik

4 saatlik grafikte yükselen bir kama gözümüze çarpıyor.

Yeni başlayanlar için, takozlar, daha yüksek tepelerin oluşturduğu trend çizgisinden daha dik olan daha yüksek düşük fiyatlar oluşturan grafikle oluşur.

Grafik bize yükseliş trendinin sonunda yükselen takozların aşağı yönlü kırılma eğiliminde olduğunu söylüyor. Kırılmalar üçgenin tabanı kadar güçlü olma eğiliminde olduğundan, Nzd için 150 piplik bir harekete bakıyor olabiliriz.
Takozun altında bir kırılma NZD / USD’yi 4 saatlik grafikte 100 SMA’nın hemen altına alabilir.

Öte yandan, yukarı yönlü bir kırılma (sonuçta hala kararsızlığı yansıtan bir kama) NZD / USD’nin .7000 civarında önceki ilgi alanlarını yeniden test etmesine yol açabilir.

Bunu yakından izlemelisiniz.

Forex Grafik Ayarları:

Slow Stokastik: 14,3,3
100 SMA: Mavi çizgi
200 SMA: Kırmızı çizgi

Kendinize iyi bakın!!

Hayırlı kazançlar dileriz.

Reply