nocomments

İNGİLTERE’ DE 2 ARALIK TARİHİNE KADAR KARANTİNA

Okuma Süresi : 2 Dk.
GBPUSD PARİTE ANALİZİ

GBPUSD PARİTESİ NEREYE GİDER?

Satıcıların gündemi zorlamaya çalışması ve 1,2878′ de 100 günlük MA (kırmızı çizgi) ile rekabet etmeye çalıştıklarını gördükçe, bu paritenin yaklaşık 3 hafta içinde işlem gördüğü en düşük seviyeye ulaşması kaçınılmaz oldu. Seviye daha önce geçen haftanın sonunda ve ayrıca Ekim ayında 200 günlük MA (mavi çizgi) ile birlikte tutulmuştu.

GBPUSD paritesinin seviyenin altında sıkı bir şekilde işlem gördüğünü en son Temmuz ayında gördük.

Bugünün kapanışına baktığımızda, bu temel bir odak seviyesi oluşturacaktır. Ayrıca işlemde olanların bu seviyeleri sıkı bir şekilde takip etmesini tavsiye ediyoruz. Tahminlerimiz arasında İngiltere ekonomisi zor bir ay geçireceğe benziyor. Herkes için Kasım ayı pandeminin en zor ayı olabilir. İşlem kararı alırken büyük resme bakıp ona göre kararlar almak gerekmekte.

BREXİT VE KARANTİNA

İngiliz Başbakanı Johnson’ ın 2 Aralık’a kadar sürecek olan ve Birleşik Krallık’ taki ekonomik beklentileri baskılayan ikinci bir karantina  duyurmasının ardından pound bugün düşüşe geçti. BOE’ nin daha fazla gevşetme önlemlerine olan ihtiyacını hızlandırmış oldu.

Brexit görüşmeleri ile alakalı piyasadaki dedikodulara baktığımızda, görüşmelerin ilerleme kaydettiği ve nihai bir  anlaşmaya “yaklaştığı” yönündeydi. Ama herkes gibi bende  bu şekildeki bir düşünce den  defalarca yanılgıya çekildik ve bu konudaki odaklanma, şimdilik karantina haberleriyle gölgede kalıyor.

EURGBP

Başka bir tarafta, EURGBP 100 günlük hareketli ortalamasını 0,9035′ te test etmek için geri döndü. Parite, geçen haftadan bu yana kilit saatlik hareketli ortalamalarından dirençle karşılaşıyor, ancak 0,9050′ nin üzerinde sert bir kırılma, paritenin bir sonraki hedefini 0,9100′ a taşıyabilir.

BREXİT ANLAŞMASI NE ZAMAN ?

Reply