nocomments

EURUSD – GBPUSD FOREX İNCELEME

Okuma Süresi : < 1 Dakika

Rabobank, EURUSD’nin önümüzdeki aylarda 1,14 düzeylerine gelebileceğini öngörüyor.

Kuruluş tarafından hazırlanan raporda, euroda gerileme beklentisine gerekçe olarak son dönemde Avrupa ülkeleri tarafından alınan yeni koronavirüs tedbirleri ile ECB yönetiminden gelen güvercin mesajlar gösterildi.

Rabobank, pandeminin gidişatına ve ABD seçim sonuçlarına bağlı olmak kaydıyla gelecek aylarda EURUSD’nin 1,14 seviyesinin görülebileceğini vurguladı.
Yeni haftaya temkinli bir yukarı hareket ile başlayan ABD vadeli endekslerinde bu yükseliş hızlandı.

ABD’de yarın yapılacak başkanlık seçimine ve Çarşamba günü sona erecek Fed toplantısına yönelik beklentileri satın almaya başlayan piyasalarda vadeli Dow Jones sanayi endeksi 337 puan, yüzde 1,28 yükseldi.

S&P 500 vadeli endeksi Cuma gününe göre 37 puan, yüzde 1,13 ve Nasdaq 100 vadeli endeksi 116,75 puan, yüzde 1,06 artıda.

Avrupa’da da endeksler yukarı yönlü bir seyir izliyorlar. Turizm, ağırlama sektörlerinde satışlar gözlenirken, uzaktan çalışmadan, evde kalınmasından yararlanan sektörlerde yukarı hareketler yaşanıyor.

Frankfurt’ta DAX endeksi yüzde 1,45, Londra’da FTSE 100 yüzde 0,60 ve Paris’te CAC-40 yüzde 1,27 yukarıda.
İngiltere ve Avrupa Birliği yetkilileri, planladıkları ticaret anlaşmalarının önündeki en büyük engellerden biri olan balıkçılık konusunda sekiz aylık anlaşmazlığı gidermek için çözüme odaklanmış durumda.

Bloomberght’de yer alan habere göre, Piyasaların yakından takip ettiği Brexit müzakerelerindeki en büyük engellerden biri olan balıkçılık konusunda iki taraf arasında bir anlaşma umudu belirdi.

Bloomberg’e konuşan ve görüşmelerin AB tarafı hakkında bilgisi olan iki yetkiliye göre, her iki tarafın da Kasım ayı ortalarında belirlenen süreye kadar anlaşma sağlanabileceğinin bir işareti olarak, AB teknelerinin İngiltere’deki balık avlanma alanına erişimleri konusunda bir uzlaşma ortaya çıkması bekleniyor.

Reply