nocomments

Biden Başkanlığının Bitcoin üzerindeki etkisi

Okuma Süresi : 2 Dk.

ABD seçiminin Bitcoin üzerindeki etkisi nedir?

Bitcoin Alım Satım nedir?

Amerika seçimi yaptı. Biden şimdi ülkeye liderlik edecek. Ancak Trump koltuğu o kadar kolay teslim etmiyor. Belirsizlikler bir kez daha artacak mı?

Joe Biden Amerika Birleşik Devletleri’nin 46. başkanı olarak yemin ettiğinde büyük değişiklikler olacak. Analistler, ekonomik dünyanın neredeyse tüm yönlerinin etkileneceğini ve herkesin gözünün şu anda 16.000 dolarlık dirence kırmak için yükselen Bitcoin’de olduğunu düşünüyor.

ABD Mali Teşviki

Görevdeki başkan Donald Trump, seçim sonrasına kadar ekonomik canlanmayı durdurmakta ısrar etti. Joe Biden’ın Trump’a karşı kazandığı zaferle, ekonomik canlandırmanın zorlayacağına dair daha büyük beklentiler var ve geçen Ekim ayında önerilen 2,2 trilyon dolarlık teşvik faturası ekonomiye enjekte edilecek.

Uzmanlar, ikinci teşvik harcamasının Bitcoin fiyatları üzerinde büyük ölçüde olumlu bir etkisi olacağı konusunda hemfikir. Fed’in tahvil alımları ile birlikte herhangi bir ABD mali teşviği, dolar satışı korkusunu ateşledi. Bu nedenle, yatırımcıların ürünlerini çeşitlendirmesi ve Bitcoin’e biraz daha para yatırması güvenli olacaktır. Son zamanlarda manşetlere giren MicroStrategy’nin 425 milyon dolarlık Bitcoin yatırımıdır.

Abd seçiminden sonraki Bitcoin performansı

Şimdiye kadar, Bitcoin yukarı doğru ivme kazandı. 3 Kasım’daki ABD Seçim Günü’nden bu yana 16.000 $ ‘a yükseldi ve% 14.58 oranında büyük bir değer kazandı. Forex Traderları, Bitcoin’in son haftalardaki gücüyle muazzam miktarlar kazandılar.

Zayıflayan ABD Doları

Çoğu altın tüccarı, Biden Başkan ilan edildiğinde uzun süre devam etme konusunda hemfikir görünüyor. Senato şimdilik kararsız olsa da, daha fazla teşvik paketi ve Merkez Bankası’ndan daha güvercin bir görünüm ABD dolarının yeniden düşmesine neden olacak. Sonuç olarak, altın ve Bitcoin’in başka bir güçlü artış elde etmesi bekleniyor.

Abd seçiminden sonra Ons altın performansı

Bu arada, altın Pazartesi günü% 4,44 oranında büyük bir düşüş yaşadı ve 11 Ağustos’tan bu yana 1 günlük en büyük düşüşü kaydetti. Bu durum, Pfizer’in koronavirüs aşısının olumlu sonuçlarını açıklamasının ardından yatırımcıların risk iştahını artırdı.

Reply