nocomments

ABD Doları Teknik Görünümü: Bu Hafta DXY için Önemli Olabilir.

Okuma Süresi : 2 Dk.
  • ABD Doları Endeksi (DXY) eylülün düşük seviyesine çok yakın
  • Uzun vadeli desteğin kesişme noktasında karar aşamasında
  • Güçlü bir hareket için en yüksek potansiyele sahip olarak görülüyor

ABD Doları Endeksi (DXY), 1 Eylül’de yaratılan 91.74’lük düşük seviyeye çok yakın işlem görüyor ve bu endeks için önemli bir çıkış noktası olabilir. 1998’den itibaren bir seviyenin yarattığı destek ile 2011’den gelen trend çizgisi, grafik’ te büyük bir hareket olabileceğini gösteriyor.

Bu noktada, genel olarak zayıf eğilim ve desteğin uzun vadeli doğası göz önüne alındığında, bir çöküş, güçlü bir hamle için bir bekletme ve tersine dönüşten daha fazla potansiyele sahip olarak görülüyor. Haftalık bazda 91,74’ün altına düşmek, 2018’in düşüğü 88,25’e doğru yolu açabilir.

Bunun 2020’de son bir güçlü hamle daha düşük olması olasıdır, ancak destek tutulursa risk, bir aralığın gelişmeye devam ettiğini görmeye daha çok yönelir. Bir sıçrama gerçekten de güçlü olabilir, ancak doların genel tonu önemli ölçüde aşırı satılmadan zayıfladığından, piyasa koşulları genellikle üst tarafta güveni yeniden inşa etmek ve dolayısıyla her türlü gerçek ivmeyi yeniden inşa etmek için zaman alır.

Sonuç olarak, ABD Doları Endeksi 2020’de son bir hamle yapmanın eşiğinde olabilir ve bu hareket şu anda olumsuz yönde görünse de, kırılana kadar desteğe saygı duymak yine de akıllıca olacaktır. 91.74’ün altında.

ABD DOLARI ENDEKSİ (DXY) HAFTALIK GRAFİĞİ (BÜYÜK DESTEK SONUNDA KIRILABİLİR)

Dolar Endeksi Haftalık Grafik

ABD DOLAR ENDEKSİ (DXY) GÜNLÜK GRAFİĞİ (TREND / TON ZAYIFLI DESTEK)

Dolar Endeksi Günlük Grafik

Reply