nocomments

AB: Ne pahasına olursa olsun bir Brexit anlaşması imzalamayacağız.

Okuma Süresi : < 1 Dakika

AB kurumlar arası ilişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovis ” İyi bir anlaşma sağlamaya odaklanacağız.” dedi. Ayrıca AB’den Šefčovič: Ne pahasına olursa olsun bir Brexit anlaşması imzalamayacağız

BREXİT ANLAŞMASI

Her iki taraf için de iyi bir anlaşma sağlamak için son dakikaya kadar çalışmaya hazırdır. Yeni yıla girmemize sadece 73 gün kaldı.
Herhangi bir anlaşma her iki taraf için de adil olmalıdır. AB esas olarak bu hafta müzakere masasına geri dönmeye hazır.Ancak her iki tarafın da uzlaşma iradesi olmadan, günün sonunda ne kadar ilerleme kaydedileceğini görmek zor.

Bu durum gbpusd paritesine de direkt olarak etki ediyor.İngiltere’ nin anlaşmaya bakış açısı değişmedikçe parite de volatilite görmemiz her zaman olasıdır. Yılın sonlarına doğru sterlindeki güçlenmenin ivme kaybedeceğini göz önünde bulundurmak gerekir.

Ne pahasına olursa olsun brexit ile antlaşma imzalamak istemeyen bir AB paritedeki sıkışmaya neden olmaktadır. Dolar endeksindeki zayıflıktan yeteri kadar yararlanamayan bir sterlin görüyoruz.

Reply