nocomments

5-9 Ekim 2020 Haftalık Forex DOLAR – EURO İnceleme

Okuma Süresi : < 1 Dakika

Öncelikle geçen haftanın özetini yapmak gerekirse bir hafta kadar önce Amerikan dolarının teknik durumu 1 Eylül’de başlayan düzeltmeli bir artış ile  yükselme potansiyeli olduğunu gösterdi.Ardından tüm ana para birimleri ve piyasa para birimleri Karşısında bir düşüş sergiledi.

 Yine geçtiğimiz hafta birçok Asya piyasası birkaç gün de olsa kapalıydı sakin bir hafta geçti diyebiliriz Asya tarafında.

JP Morgan  piyasa döviz Endeksi %0.5 in biraz üzerinden artış gösterdi.

ABD Başkanı ve Eşinin virüse yakalandığı haberi haftasonu risk alma sürecine bir engel oluştursa da, Teknik analizimiz hisse senedi piyasasının aşağı yönlü düzeltmesini de tamamlanmış olabileceğini gösteriyor.

DOLAR ENDEKSİ

Trump’ın enfeksiyonu ile ilgili haberler üzerine bir miktar pozisyon ayarlaması yaptı. dolar endeksinin hafta sonu öncesinde 4 gün boyunca aşağı yönlü seyretmesi normal karşılandı.MACD  Düşmeye devam ederken, SLOW STOCHASTİC  zaten dönmüş durumda.

 İlk  destek 93.45 ile 93.60 arasında görünüyor.Bir kırılma Muhtemelen 93.00 altında bir hareketin sinyalini  verecek. ancak dolar endeksi 94,30 alanının üzerine çıkarsa Kısa vadeli olumsuz görünüm etkisiz hale gelecektir.

EURO

Hafta sonundan önce kazançları kesilse bile Geçen hafta yaklaşık yüzde 0.5 artarak 2 haftalık bir düşüşte yaklaşık yüzde 1.8 oldu Haftaya 1,16 15 civarında başladı be 20 günlük hareketli ortalamanın Yani 1,17 70 yakınında işlem gördü. 1 Eylül’de 1.20 den başlayan geri çekilmenin yüzde 38.2 geri çekilme hedefini karşıladı. Euro 1.16 70 ile 1.16 90 arasında bulunan destek bandının üstü ucunu korudu bir kırılma 1.1600 alanda yeniden test sinyali verebilir.Euro nun güveni arttırması için 1.1810 seviyesinin üzerinde kapatma yapması gerekmektedir.

Reply