nocomments

02.10.2020 Forex İnceleme Yazısı

Okuma Süresi : < 1 Dakika

ABD hisse senedi vadeli işlemleri Cuma günü, Başkan Donald Trump’ın kendisinin ve eşinin seçimlerden haftalar önce koronavirüs için pozitif test ettiğini söylemesinin ardından zararını artırdı. ABD doları, özellikle İngiliz Sterlini, Avustralya ve Yeni Zelanda doları karşısında riskten kaçınma işareti olarak yükseldi.
New York OANDA analisti Ed Moya, “Altın, geleneksel güvenli liman rolüne geri dönmek üzere ve mali teşvik anlaşmasıyla ilgili ilerlemedeki hayal kırıklığına rağmen toparlanmaya devam edebilir” dedi.
Spot altın ons başına %0,55 düşüşle 1,894$’ a geriledi ve Kasım 2016’dan bu yana en kötü ayına ek olarak petrol fiyatları düşmeye devam ederek geçtiğimiz ayda %10’luk bir düşüş yaşadı.
Credit Suisse ekonomistleri, TCMB’nin faiz artırımının, Türkiye’nin lirasının ondan daha fazla düşmesinin ardından USDTRY çiftine bir miktar destek sağlayacağına inanıyor.
Dolar sıçradı ve güvenli liman Yen Cuma günü ABD Başkanı Donald Trump’ın test olduğunu söylemesinin ardından haftanın en yüksek seviyesini vurdu.
Dün ABD doları karşısında Bitcoin fiyatında 10,800 usd seviyesinin üzerinde istikrarlı bir artış gördük. BTC fiyatı 10,500 usd seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın bile üzerine çıktı. Ancak boğalar güçlenmedi ve 4,000$’ın üzerinde ters bir kırılma olmadı. Sonuç olarak yeni bir düşüş tepkisi oldu ve fiyat 10,800$ desteğinin altına keskin bir şekilde düştü.

Reply